Zobu higiēna

Procedūras apraksts:

Pirms higiēnas procedūras uzsākšanas jāveic mutes dobuma izmeklēšana, gadījumā, ja ir sūdzības – arī specializēta izmeklēšana. Pēc tam novērtē zobu aplikuma un zobakmens apjomu, ja tā ir ļoti daudz, var būt nepieciešami vairāki higiēnas procedūras seansi.

Zobu higiēnists veic profesionālu mutes dobuma un zobu higiēnu. Tā ir profilaktiska zobārstniecības procedūra, kuras laikā ar speciāliem instrumentiem visā mutes dobumā notīra baktēriju aplikumu, zobakmeni – abās smaganas pusēs un pat visgrūtāk aizsniedzamajās vietās. Procedūra nepieciešama, lai ilgtermiņā saglabātu mutes dobumu tīru un veselu.
Lai gan galvenā mutes dobuma veselības atslēga ir regulāra zobu tīrīšana un diegošana, tomēr ne vienmēr mājas apstākļos var notīrīt visu sakrājušos aplikumu, tāpēc siekalu ietekmē tas pārvēršas zobakmenī.

Procedūras apraksts:

    • Ja pacientam ir izteikts zobakmens, vispirms to notīra ar ultraskaņas skeileri. Tas ir mehānisks instruments, kas ar ultraskaņas vibrāciju noņem zobakmeni virs smaganas līnijas.
    • Lai mutes dobuma un zobu higiēna būtu pilnīga, katrs zobs jānotīra ar rokas instrumentu, jo tikai ar to iespējams piekļūt grūti aizsniedzamām vietām – smaganu iekšpusē un starp zobiem. Bez tā mutes dobuma higiēna nav pilnīga.
    • Kad zobakmens notīrīts, zobus pulē ar specializētu pastu, kā arī rūpīgi izdiego.
    • Procedūras noslēgumā zobu higiēnists uzklāj fluora pastu, lai atjaunotu zobu dabīgās aizsargspējas.
    • Pacientiem iesakām stundu pēc mutes dobuma higiēnas neēst, nedzert un neskalot mutes dobumu vispār, tostarp nelietot krāsainus dzērienus (sarkanvīnu, sulas) un ēdienus, piemēram, bietes.

Samadanta zobārstniecības pakalpojumu cenrādis

Pilna mutes dobuma higiēnas procedūra ar zobakmens un aplikuma noņemšanu, fluarizācija 75.00 €
Pilna mutes dobuma higiēna ar sodas strūklu 85.00 €
Nepilna mutes dobuma higiēna ar sodas strūklu 55.00 €
Nepilna mutes dobuma higiēna bez sodas strūklas 50.00 €
Jūtīgo zobu kakliņu apstrāde ar CERVITEC laku - 1 zobs 8.00 €
Smaganu kabatas apstāde - 1 zobs 10.00 €
Zobu skyce aplikācija 35.00 €
Mīksto aplikumu noņemšana 20.00 €
Pilnas mutes dobuma zobu dziļā fluorizācija 65.00 €
Pilnas mutes dobuma zobu dziļā fluorizācija bērniem ( no 2 g.-18g.) 45.00 €
Viena zoba dziļā fluorizācija 7.00 €

Atsevišķos gadījumos cena tiek noteikta individuāli.

*Darba vietas sagatavošana katram apmeklējumam 5.00 €

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu vislabāko pieredzi mūsu mājas lapā. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnēm. Uzzini vairāk