Implantoloģija

Zoba implants – identisks dabīgā zoba aizstājējs

Zoba implants – identisks dabīgā zoba aizstājējs. Zoba implants ir ideāls risinājums cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu dēļ ir zaudējuši savu dabīgo zobu un tāpēc netiek nodrošināta pilnvērtīga dzīves kvalitāte. Zobu iztrūkums izraisa nopietnu diskomfortu. Zobu implantācija ir stomatoloģiska procedūra, kas ļauj aizvietot zaudētos dabīgos zobus jebkurā mutes dobuma daļā. To vietā ievieto mākslīgos zobus, kuri vizuāli un funkcionāli ir identiski cilvēka dabīgajiem zobiem. Atšķirībā no tradicionālajām protezēšanas metodēm zobu implanti ir fizioloģiski daudz piemērotāki cilvēka dabīgajai mutes dobuma struktūrai. Tie ļauj pilnībā saglabāt dabīgajiem zobiem piemītošo estētisko izskatu un funkcionalitāti.

Zobu implantācijas process

Zobu implantācijas process sastāv no diviem pamatposmiem. Pirmajā, ķirurģiskajā posmā, tiek veikta zoba implanta ievietošanas operācija un zoba implanta ieaudzēšana žokļa kaulā, kā arī smaganas noformēšana ap topošo zobu. Otrajā, protezēšanas posmā, tiek ņemts zobu nospiedums un izgatavots kronis. Zobu implantācijas procedūra notiek sterilos apstākļos zobārsta kabinetā, izmantojot vietējo anestēziju.

Procesa norise:

  • Zobārsts atver pacienta smaganu, lai nodrošinātu piekļuvi žokļa kaulam.
  • Žokļa kaulā tiek izveidots kanāls, kas pēc formas un izmēra precīzi atbilst izvēlētajam zoba implantam. Ja zobārsts konstatē, ka zoba implanta ievietošanai trūkst nepieciešamā kaula apjoma, tad pirms kanāla veidošanas un zoba implantācijas kauls tiek pieaudzēts.
  • Zoba implants tiek ievietots (ieskrūvēts) sagatavotajā kanālā un nosegts ar smaganu.
  • Process turpinās pēc 2‒6 mēnešiem, kuru laikā ir noticis osteointegrācijas process (zoba implanta saaugšana ar kaulu). Lai to pārbaudītu, tiek veikta rentgenoloģiskā izmeklēšana. Precīzu laika posmu, pēc kura tiek turpināts zoba implantācijas process (visbiežāk tie ir 2‒6 mēneši), zobārsts nosaka katram pacientam individuāli, ņemot vērā pacienta žokļa kaula struktūru un vispārējo veselības stāvokli.
  • Pēc tam, kad zoba implants ir veiksmīgi saaudzis ar žokļa kaulu, zobārsts atver pacienta smaganu un zoba implantā aptuveni uz 2 nedēļām ievieto smaganu formētāju, lai ap topošo zobu izveidotos pareizas smaganas kontūras.
  • Pēc 2 nedēļām sākas protezēšanas posms. Tiek ņemts pacienta zobu nospiedums, lai zobu tehniskajā laboratorijā izgatavotu pastāvīgu protezēšanas konstrukciju.
  • Zobu tehniskajā laboratorijā tiek izgatavots pacientam individuāli pielāgots zoba kronis, ņemot vērā pacienta zobu formu un toni, sejas formu, kā arī pacienta vēlmes.
  • Kad zoba kronis ir izgatavots, zobārsts to ievieto pacienta mutes dobumā un uz dažiem mēnešiem nostiprina ar pagaidu cementu, lai nepieciešamības gadījumā veiktu korekcijas.
  • Kad zobārsts konstatē, ka kronis ir pacientam pilnībā piemērots, tas tiek nostiprināts jau ar pastāvīgo cementu.
  • Pacientam ik pa laikam jāveic rentgenoloģiskā izmeklēšana, lai novērtētu ievietotā zoba implanta funkcionēšanu.

 

Samadanta zobārstniecības pakalpojumu cenrādis

Viena implanta ievietošana ( MIS, Neodent implantāts) 555.00 €
Viena implanta ievietošana (Straumann implantāts) 655.00 €
Smaganu formētājs 80.00 €

Atsevišķos gadījumos cena tiek noteikta individuāli.

*Darba vietas sagatavošana katram apmeklējumam 5.00 €

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu vislabāko pieredzi mūsu mājas lapā. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatnēm. Uzzini vairāk